Nikotinamid

Kütüphane / 2021-12-30

Nikotinamid, veya niyasinamid, vitamin B3 olarak bilinen niyasin'in amid halidir ve önemli bir besin ögesidir.

Nikotinamid, veya niyasinamid, vitamin B3 olarak bilinen niyasin'in amid halidir ve önemli bir besin ögesidir. Suda çözünür olduğu için vücudunuz bu vitamini depolamaz, bu yüzden günlük olarak Nikotinik asit veya Niacinamide içeren gıdalar tüketilmelidir.
Vücutta, niasin hücrelere emilirken çeşitli niasinamid formları oluşturulur. Nikotinamid dinükleotit ve nikotinamid adenin dinükleotit fosfat gibi formlar vücutta doğal olarak oluşur ve çeşitli cilt koşullarına yardımcı olmak da dahil olmak üzere birçok sağlık yararı sağlanmasına yardımcı olur. Sivilce ve diğer cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olmak için formüle edilmiş birçok ürün niasinamid içerecektir. Çeşitli güneşten koruyucu türlerinin de bu B3 formlarını formüllerine dahil etmeleri olasıdır.
Niacinamide, cildinizin sağlıklı kalmasında önemli bir rol oynar. Bu nedenle kozmetik ve cilt bakımı endüstrisinde popüler bir katkı maddesidir.
Bölgesel olarak uygulandığında veya takviye gıda olarak ağızdan alındığında, Niacinamide cilt üzerinde anti inflamatuar (iltihap önleyici) etkileri olduğu gösterilmiştir. Kızarıklıkla karakterize bir yüz cilt rahatsızlığı olan Akne ve Rosacea gibi cilt rahatsızlıklarının bakımı için kullanılmıştır.
Bu sayede Niacinamide içeren ürünler, Akne veya Rosacea gibi rahatsızlıklar için popüler bir alternatif haline gelmiştir.

Son Yazılar

Kategoriler